V Británii obvinili dalších šest lidí kvůli zotročování Čechů

ČTK ČTK
25. 10. 2018 15:35
Britská policie zadržela šest osob v souvislosti s obchodováním s lidmi a moderním otrokářstvím. Mezi jejich oběťmi byli i Češi.
Britská policie. Ilustrační foto.
Britská policie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dover - Britské úřady obvinily dalších šest lidí v rámci rozsáhlého případu obchodování s lidmi a moderního otrokářství, jehož oběti pocházely z Česka. Informovala o tom ve čtvrtek policie jihoanglického hrabství Kent. Již na jaře byli v souvislosti s touto kauzou obviněni dva Češi.

Mezi obviněnými je pět mužů ve věku 22 až 58 let a šestadvacetiletá žena. Čtyři z nich měli bydliště v přístavním městě Dover, další dva v nedalekém Folkestone. Příjmení dvou z mužů se shoduje, obviněná žena má zase příjmení stejné jako jeden z dříve obviněných Čechů. Policie však nepotvrdila, zda jsou v nějakém příbuzenském vztahu ani nezveřejnila podrobnosti o národnosti dnes obviněných osob.

Před soudem by skupina měla stanout 28. listopadu.

Předchozími obviněnými Čechy jsou otec a syn. Policie při jarní razii, kdy byli tito dva zadrženi v Doveru, osvobodili 12 lidí pocházejících z Česka, které podezřelí podle úřadů zotročovali.

Podle britské policie patří obchodování s lidmi a moderní otrokářství k nejrychleji rostoucím oblastem mezinárodního zločinu. Pachatelé často lákají své oběti do Británie vidinou snadného a vysokého výdělku a pak je zbaví svobody a mají z nich sami velké příjmy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy