V Británii obvinili dalších šest lidí kvůli zotročování Čechů

ČTK ČTK
25. 10. 2018 15:35
Britská policie zadržela šest osob v souvislosti s obchodováním s lidmi a moderním otrokářstvím. Mezi jejich oběťmi byli i Češi.
Britská policie. Ilustrační foto.
Britská policie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dover - Britské úřady obvinily dalších šest lidí v rámci rozsáhlého případu obchodování s lidmi a moderního otrokářství, jehož oběti pocházely z Česka. Informovala o tom ve čtvrtek policie jihoanglického hrabství Kent. Již na jaře byli v souvislosti s touto kauzou obviněni dva Češi.

Mezi obviněnými je pět mužů ve věku 22 až 58 let a šestadvacetiletá žena. Čtyři z nich měli bydliště v přístavním městě Dover, další dva v nedalekém Folkestone. Příjmení dvou z mužů se shoduje, obviněná žena má zase příjmení stejné jako jeden z dříve obviněných Čechů. Policie však nepotvrdila, zda jsou v nějakém příbuzenském vztahu ani nezveřejnila podrobnosti o národnosti dnes obviněných osob.

Před soudem by skupina měla stanout 28. listopadu.

Předchozími obviněnými Čechy jsou otec a syn. Policie při jarní razii, kdy byli tito dva zadrženi v Doveru, osvobodili 12 lidí pocházejících z Česka, které podezřelí podle úřadů zotročovali.

Podle britské policie patří obchodování s lidmi a moderní otrokářství k nejrychleji rostoucím oblastem mezinárodního zločinu. Pachatelé často lákají své oběti do Británie vidinou snadného a vysokého výdělku a pak je zbaví svobody a mají z nich sami velké příjmy.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 42 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy