Slavný plastický chirurg zabil za podivných okolností pacientku. Brazilci ho našli po čtyřech dnech

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
20. 7. 2018 10:25
Pacientka zemřela, poté co jí známý brazilský plastický chirurg provedl operaci hýždí.
Plastický chirurg Denis Furtado.
Plastický chirurg Denis Furtado. | Foto: ČTK

Brasília - Brazilská policie zatkla ve čtvrtek v Riu de Janeiro plastického chirurga Denise Furtada, který byl čtyři dny na útěku po úmrtí jedné ze svých pacientek. V pátek to oznámila tamní policie, které pomohl anonymní tip.

Podle BBC bude Furtado obviněn z vraždy. 

Policie zjistila, že Furtado ve svém domě v Riu de Janeiro provedl operaci hýždí šestačtyřicetileté Lilian Calixtové. Už při zákroku se ale žena necítila dobře a po převozu do nemocnice zemřela. Podle brazilských médií byla hospitalizována s abnormálně vysokým srdečním tepem.

Furtado ji do nemocnice dopravil, pak ale zmizel. Jeho právník ve středu řekl, že je doktor nevinný a že zpanikařil, a proto se sám nevydal policii.

Po svém zatčení Furtado smrt Calixtové označil za nehodu. Provedl prý už 9000 podobných zákroků, jež jsou v Brazílii legální. Furtado, který se specializuje na na plastické operace zadních partií těla, je v Brazílii velmi populární, a to včetně sociálních sítí. Na Instagramu ho sleduje přes 660 000 uživatelů, často se objevoval také na brazilských televizních obrazovkách.

Calixtová přijela do Ria z centrální Brazílie v sobotu večer a zákroku se podrobila v lékařově domě v luxusní čtvrti Barra de Tijuca. Policie operatéra, kterému se přezdívá také doktor Bumbum (portugalský výraz pro zadek, pozn. red.), zadržela spolu s jeho matkou.

Předseda brazilské společnosti plastických chirurgů Níveo Steffen řekl, že se v oboru začínají množit případy amatérismu. "Plastickou chirurgii nemůžete provádět v bytě. Mnoho lidí pacientům prodává sen neetickým způsobem, lidé se často nechají zlákat nízkou cenou a neberou ohled na to, zda jsou podmínky správné," řekl Steffen. Brazílie je druhou zemí po USA s největším počtem plastických operací. 

Video: Prsa, nebo liposukce? Jen špička ledovce. Nejvíc řešíme kožní nádory, říká plastický chirurg

Každá operace je jiná výzva, řešíte jiné zadání, není malých operací, všichni rekonstrukční chirurgové se věnují i estetické medicíně. | Video: dvtv
 

Právě se děje

před 58 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy