Slavný plastický chirurg zabil za podivných okolností pacientku. Brazilci ho našli po čtyřech dnech

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
20. 7. 2018 10:25
Pacientka zemřela, poté co jí známý brazilský plastický chirurg provedl operaci hýždí.
Plastický chirurg Denis Furtado.
Plastický chirurg Denis Furtado. | Foto: ČTK

Brasília - Brazilská policie zatkla ve čtvrtek v Riu de Janeiro plastického chirurga Denise Furtada, který byl čtyři dny na útěku po úmrtí jedné ze svých pacientek. V pátek to oznámila tamní policie, které pomohl anonymní tip.

Podle BBC bude Furtado obviněn z vraždy. 

Policie zjistila, že Furtado ve svém domě v Riu de Janeiro provedl operaci hýždí šestačtyřicetileté Lilian Calixtové. Už při zákroku se ale žena necítila dobře a po převozu do nemocnice zemřela. Podle brazilských médií byla hospitalizována s abnormálně vysokým srdečním tepem.

Furtado ji do nemocnice dopravil, pak ale zmizel. Jeho právník ve středu řekl, že je doktor nevinný a že zpanikařil, a proto se sám nevydal policii.

Po svém zatčení Furtado smrt Calixtové označil za nehodu. Provedl prý už 9000 podobných zákroků, jež jsou v Brazílii legální. Furtado, který se specializuje na na plastické operace zadních partií těla, je v Brazílii velmi populární, a to včetně sociálních sítí. Na Instagramu ho sleduje přes 660 000 uživatelů, často se objevoval také na brazilských televizních obrazovkách.

Calixtová přijela do Ria z centrální Brazílie v sobotu večer a zákroku se podrobila v lékařově domě v luxusní čtvrti Barra de Tijuca. Policie operatéra, kterému se přezdívá také doktor Bumbum (portugalský výraz pro zadek, pozn. red.), zadržela spolu s jeho matkou.

Předseda brazilské společnosti plastických chirurgů Níveo Steffen řekl, že se v oboru začínají množit případy amatérismu. "Plastickou chirurgii nemůžete provádět v bytě. Mnoho lidí pacientům prodává sen neetickým způsobem, lidé se často nechají zlákat nízkou cenou a neberou ohled na to, zda jsou podmínky správné," řekl Steffen. Brazílie je druhou zemí po USA s největším počtem plastických operací. 

Video: Prsa, nebo liposukce? Jen špička ledovce. Nejvíc řešíme kožní nádory, říká plastický chirurg

Každá operace je jiná výzva, řešíte jiné zadání, není malých operací, všichni rekonstrukční chirurgové se věnují i estetické medicíně. | Video: dvtv
 

Právě se děje

před 12 minutami

Prezident Čadu Idriss Déby zemřel na frontové linii. Zemi povede jeho syn

Zemřel prezident Čadu Idriss Déby, který byl 11. dubna zvolen na další prezidentský mandát. Oznámila to armáda. Její mluvčí citovaný agenturou AFP oznámil, že prezident zemřel na následky zranění, jež utrpěl o víkendu na severu země, kde armáda bojuje s povstalci.

Právě dnes na základě předběžných výsledků vyhlásili Débyho vítězem prezidentských voleb. Osmašedesátiletý politik tak získal už šestý mandát. Armáda uvedla, že nejvyšší funkci dočasně přebírá Débyho syn Mahamat Kaká.

Členové jeho kampaně v pondělí oznámili, že se prezident vydal na frontu, aby se připojil k armádním oddílům, jež bojují proti teroristům. Armáda v pondělí oznámila, že s Frontou pro změnu a svornost v Čadu (FACT) bojuje od 11. dubna a že v bitvách přišlo o život 300 rebelů a pět vojáků.

Povstalci, kteří působí v libyjském pohraničí, ve volební den napadli pohraniční post a začali postupovat jižně do Čadu.

Déby se dostal k moci v roce 1990 a patřil k nejdéle vládnoucím prezidentům na kontinentě.

"S velkou bolestí Čaďanům oznamujeme, že dnes, v úterý 20. dubna 2021 zemřel prezident Déby," sdělil armádní mluvčí Azem Bermandoa Agouna.

před 1 hodinou

Za prodej potravin dvojí kvality bude hrozit pokuta. Zákon podepsal Zeman

Za prodej potravin dvojí kvality v tuzemských obchodech bude hrozit pokuta až 50 milionů korun. Počítá s tím novela zákona o potravinách, kterou v úterý podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zákaz prodeje se týká výrobků zaměnitelných za jiné výrobky v ostatních zemích EU, ale s podstatně odlišným složením. Výjimky budou muset být odůvodněny a spotřebitel o nich bude muset být informován.

"Čeští spotřebitelé nebudou spotřebiteli druhé kategorie," komentoval to již dříve ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Na dodržování zákazu dvojí kvality bude dohlížet Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Podepsaná novela vzbudila během svého projednávání v Parlamentu pozornost hlavně kvůli snaze části poslanců prosadit do ní povinné kvóty na prodej vybraných tuzemských potravin v obchodech. Zastánci argumentovali například zvýšením potravinové soběstačnosti. Odpůrci naproti tomu varovali před možným zdražením a nedostatkem. Kvůli návrhu hrozila Evropská komise Česku žalobou. Sněmovna nejprve kvóty na návrh poslanců SPD do novely vložila, ale pak je na návrh Senátu opět vyřadila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy