Slavný plastický chirurg zabil za podivných okolností pacientku. Brazilci ho našli po čtyřech dnech

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
20. 7. 2018 10:25
Pacientka zemřela, poté co jí známý brazilský plastický chirurg provedl operaci hýždí.
Plastický chirurg Denis Furtado.
Plastický chirurg Denis Furtado. | Foto: ČTK

Brasília - Brazilská policie zatkla ve čtvrtek v Riu de Janeiro plastického chirurga Denise Furtada, který byl čtyři dny na útěku po úmrtí jedné ze svých pacientek. V pátek to oznámila tamní policie, které pomohl anonymní tip.

Podle BBC bude Furtado obviněn z vraždy. 

Policie zjistila, že Furtado ve svém domě v Riu de Janeiro provedl operaci hýždí šestačtyřicetileté Lilian Calixtové. Už při zákroku se ale žena necítila dobře a po převozu do nemocnice zemřela. Podle brazilských médií byla hospitalizována s abnormálně vysokým srdečním tepem.

Furtado ji do nemocnice dopravil, pak ale zmizel. Jeho právník ve středu řekl, že je doktor nevinný a že zpanikařil, a proto se sám nevydal policii.

Po svém zatčení Furtado smrt Calixtové označil za nehodu. Provedl prý už 9000 podobných zákroků, jež jsou v Brazílii legální. Furtado, který se specializuje na na plastické operace zadních partií těla, je v Brazílii velmi populární, a to včetně sociálních sítí. Na Instagramu ho sleduje přes 660 000 uživatelů, často se objevoval také na brazilských televizních obrazovkách.

Calixtová přijela do Ria z centrální Brazílie v sobotu večer a zákroku se podrobila v lékařově domě v luxusní čtvrti Barra de Tijuca. Policie operatéra, kterému se přezdívá také doktor Bumbum (portugalský výraz pro zadek, pozn. red.), zadržela spolu s jeho matkou.

Předseda brazilské společnosti plastických chirurgů Níveo Steffen řekl, že se v oboru začínají množit případy amatérismu. "Plastickou chirurgii nemůžete provádět v bytě. Mnoho lidí pacientům prodává sen neetickým způsobem, lidé se často nechají zlákat nízkou cenou a neberou ohled na to, zda jsou podmínky správné," řekl Steffen. Brazílie je druhou zemí po USA s největším počtem plastických operací. 

Video: Prsa, nebo liposukce? Jen špička ledovce. Nejvíc řešíme kožní nádory, říká plastický chirurg

Každá operace je jiná výzva, řešíte jiné zadání, není malých operací, všichni rekonstrukční chirurgové se věnují i estetické medicíně. | Video: dvtv
 

Právě se děje

Další zprávy