V Bosně zatkli bývalého generála, za války nezabránil vraždám srbských civilistů

ČTK ČTK
8. 12. 2015 12:16
Bosenská policie ráno na příkaz prokuratury pro válečné zločiny zatkla bývalého velitele muslimských jednotek bosenské armády generála Sakiba Mahmuljina. Jako velitel 3. sboru armády bosenské armády je obviněn, že v 90. letech nezabránil válečným zločinům na zajatcích a civilistech, spáchaných členy jednotky zahraničních bojovníků zvané Oddíl mudžáhid, jejíž příslušníci povraždili 50 srbských zajatců, a že pachatele zločinu následně ani nepotrestal. Přitom prý Mahmuljin měl včas informace o tom, že se vraždění chystá, a posléze i o tom, že zločin byl spáchán, ale ani v jednom případě nic nepodnikl. Válka si vyžádala kolem 100 000 mrtvých a více než dva miliony lidí vyhnala z domovů.
Archivní foto.
Archivní foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy