V Bosně uctili 33 nově identifikovaných obětí masakru v Srebrenici, přijel i Erdogan

ČTK ČTK
9. 7. 2019 22:03
Tisíce lidí dnes v bosenské metropoli Sarajevu uctily památku 33 nově identifikovaných obětí srebrenického masakru. Tryzny se zúčastnil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Ten předtím na balkánském summitu 12 zemí u bosenské metropole řekl, že protiimigrační populismus v některých unijních zemích blokuje začlenění západního Balkánu do EU. Informovala o tom agentura Reuters.
REFILE - QUALITY REPEAT Turkey's President Recep Tayyip Erdogan speaks to a boy at a convoy carrying remains of the Srebrenica genocide victims, in Sarajevo, Bosnia and H
REFILE - QUALITY REPEAT Turkey's President Recep Tayyip Erdogan speaks to a boy at a convoy carrying remains of the Srebrenica genocide victims, in Sarajevo, Bosnia and H | Foto: Reuters

Těla 33 identifikovaných obětí masakru, při němž bosenskosrbské síly povraždily kolem 8000 zajatých muslimských mužů, od chlapců po starce, budou pohřbena na hřbitově v Potočari nedaleko Srebrenice ve čtvrtek. Bosna si ten den připomene 24. výročí jednoho z největších krveprolití v Evropě od druhé světové války.

Na ekonomickém summitu zemí jihovýchodní Evropy předtím Erdogan a další lídři, například černohorský prezident Milo Djukanović, kritizovali liknavost EU ohledně dalšího rozšiřování nynějšího bloku 28 zemí.

Pozornosti místních médií neunikl přílet pondělní tureckého prezidenta. Jeho ochranka se totiž na letišti fyzicky a verbálně střetla s místními policisty. Podle mluvčí pohraniční policie se muži z Erdoganova bezpečnostního doprovodu "nechtěli podvolit zavedenému postupu" a předat své zbraně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Čínská centrální banka považuje veškeré kryptoměnové transakce za nezákonné

Čínská centrální banka označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné. Uvedla rovněž, že tyto transakce musí být zakázané. Informovala o tom v pátek agentura Bloomberg. Zpráva vedla k oslabení nejznámější kryptoměny bitcoin. Centrální banka považuje za nezákonné rovněž poskytování služeb zahraničních kryptoměnových burz v Číně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy