Po sérii smrtelných úrazů zavedli v Bombaji zóny, kde člověk nesmí pořídit "selfie"

ČTK ČTK
26. 2. 2016 7:48
Pořizování autoportrétů může být velmi nebezpečná aktivita, za kterou od roku 2014 zaplatilo životem necelých pět desítek lidí. V Indii, kde je největší počet úmrtí při pořizování "selfíček", se rozhodli zavést zóny, kde je zakázáno populární fotografie pořizovat. Konkrétně v Bombaji je 16 zón, kde policisté za focení sebe sama mohou uložit pokutu ve výši 400 korun.
Za selfie fotky zaplatilo životem od roku 2014 už 49 lidí. (Ilustrační foto)
Za selfie fotky zaplatilo životem od roku 2014 už 49 lidí. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Bombaj - Indické město Bombaj vyhlásilo po sérii smrtelných úrazů 16 zón, kde si lidé v zájmu vlastní bezpečnosti nesmějí pořizovat autoportréty - takzvaná selfie. Tyto oblasti se nacházejí především u moře v místech, kde není žádné zábradlí. Za porušení zákazu hrozí pokuta 1200 rupií (přes 400 korun), napsala agentura AP.

Fotografiím sebe sama pořizovaným z ruky propadla celá země, včetně premiéra Nárendry Módího, jenž na internetu zveřejňuje své snímky s různými světovými lídry. Honba za co nejpodařenějším obrázkem ale může mít fatální následky. Indie je zemí, kde podle americké společnosti Priceonomics při pořizování selfie zemřelo od roku 2014 nejvíce lidí na světě, a to 19 z celosvětové bilance 49.

Tato smutná statistika může být podle AP částečně dána také velikostí Indie, která má 1,36 miliardy obyvatel a kde jsou chytré telefony široce rozšířené.

Ve městě Násik tento měsíc zahynul student, který se během pikniku fotil na skále poblíž vodní nádrže. Spadl do vody, utopil se a s ním i jeho spolužák, který mu skočil na pomoc. V lednu utonula osmnáctiletá dívka, která se fotografovala v turisty oblíbené bombajské pevnosti a zřítila se do moře. Po této události bombajská policievytipovala riskantní místa a plánuje zahájit informační kampaň.

Ve svém pořadu Sítě se Miloš Čermák pozastavuje nad nebezpečnou zábavou pilotů, zkoumá podivnou stránkou popové hvězdy a popisuje, jak se vydělává na videích, kde dítě jen rozbaluje dárky. | Video: Miloš Čermák, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 59 minutami

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy