reklama
 
 

V Belgii zadrželi dalšího podezřelého z terorismu. Z vězení se dříve dostal předčasně na svobodu

9. 4. 2016
Belgická policie zadržela dalšího muže podezřelého z terorismu. V pátek tak dopadli policisté celkem šest lidí včetně Mohameda Abriniho hledaného v souvislosti s loňskými listopadovými atentáty v Paříži.

Muž, kterého speciální jednotka belgické policie zadržela v pátek pozdě večer, je podle belgického listu De Standaard Bilal El Makhoukhi, kterého belgický soud loni poslal na pět let do vězení kvůli členství v radikální islamistické organizaci Sharia4Belgium (Šaría pro Belgii).

Muž se ale dostal na svobodu předčasně. O důvodu propuštění se média nezmiňují.

Belgická prokuratura se chce k zadržení šestého muže vyjádřit ještě dnes na tiskové konferenci.

V pátek policie dopadla v Bruselu Belgičana marockého původu Mohameda Abriniho, který byl hledán jako podezřelý v rámci vyšetřování atentátů v Paříži v listopadu 2015. Úřady prověřují, zda není i tajemným "mužem v klobouku" z březnových atentátů na bruselském letišti. Kromě něj a El Makhoukhiho zadrželi policisté v pátek další čtyři osoby podezřelé z terorismu.

Jeden ze zadržených se podle DPA zdržoval dříve v Německu. Loni v říjnu pro něj do jihoněmeckého Ulmu přijel Salah Abdeslam, pravděpodobně jediný přeživší přímý účastník listopadových útoků v Paříži, které si vyžádaly 130 obětí. Abdeslam prý pak muže odvezl do Belgie.

autor: ČTK | 9. 4. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama