V Bavorsku shořel autobus po srážce s kamionem, zemřelo 18 lidí. Skupina seniorů jela do Itálie

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 3. 7. 2017 16:08
Na německé dálnici A9 nedaleko českých hranic se v pondělí srazil autobus s kamionem. Podle policie zemřelo 18 lidí. Zbylých 30 lidí je zraněných, několik z nich vážně. Autobus narazil zezadu do kamionu, když se na dálnici začala tvořit kolona. Pak začal hořet. Celkem v havarovaném autobuse cestovalo 46 pasažérů a dva řidiči.
Autobus narazil zezadu do kamionu na německé dálnici A9 nedaleko českých hranic. A začal hořet. | Video: Reuters

Mnichov - V Bavorsku se srazil autobus s kamionem. Nehoda si vyžádala 18 obětí a 30 zraněných, uvedla německá policie. Příčina nehody se vyšetřuje.

Ambulance na místě nehody autobusu v Bavorsku.
Ambulance na místě nehody autobusu v Bavorsku. | Foto: Reuters

Policie zpočátku hovořila o pohřešovaných. Domnívala se totiž že mohl někdo v šoku po nehodě utéci do blízkého lesa.

Nyní je ale podle policie jasné, že při nehodě zahynulo všech 18 osob ve věku 66 až 81 let. Stav některých ze tří desítek zraněných je vážný, dva lidé jsou v ohrožení života.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko severobavorské obce Münchberg, která leží asi 30 kilometrů od západočeské Aše.

Celkem v autobuse cestovalo 46 pasažérů a dva řidiči.

Autobus narazil zezadu do kamionu kolem sedmé hodiny ranní, když se na dálnici začala tvořit kolona. Krátce po nárazu začal hořet.

"Bohužel řada lidí, kteří se zúčastnili zájezdu ze Saska, přišla o život v hořícím autobusu," uvedl mluvčí spolkové vlády Steffen Seibert.

Jen ohořelý vrak

V autobuse byla skupina důchodců ze Saska, uvedla policie. Podle německých médií pocházeli z Drážďan a z Horní Lužice, tedy nejvýchodnějšího cípu Saska na české a polské hranici.

Namířeno měli podle místního listu Frankenpost do Itálie.

Na fotografiích z místa neštěstí je vidět jen ohořelý vrak. Záchranáři na pomoc zraněným povolali mimo jiné několik vrtulníků.

Dálnici A9, která spojuje Berlín s Mnichovem, policisté kvůli nehodě uzavřeli v obou směrech. Na místě se začaly tvořit dlouhé kolony.

Místo nehody navštívili spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt a bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

Podle Dobridta hasiči na místo nehody přijeli do deseti minut od nahlášení neštěstí. Kvůli velkému žáru ale už nemohli zachraňovat pasažéry, a soustředili se tak jen na uhašení ohně.

Soustrast obětem a pozůstalým vyjádřila i kancléřka Angela Merkelová. V telegramu kondoloval taky český prezident Miloš Zeman.

 

Právě se děje

Další zprávy