Na východě Barmy si sesuvy půdy vyžádaly tři desítky životů, řeky se vylily z břehů

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 8. 2019 13:17
Při sesuvu půdy na východě Barmy zemřelo už nejméně 34 lidí. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AFP. Předchozí bilance hovořila o 22 mrtvých. Záchranáři na místě sesuvu pátrají po desítkách dalších lidí, kteří se pohřešují. Sesuv půdy způsobily silné deště.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Associated Press

Příliv bahna v pátek zaplavil 16 domů a jeden klášter v Monském státě.  "Zatím jsme nalezli 34 mrtvých, pátrání po dalších pokračuje," uvedl jeden z místních představitelů. Podle úřadů se ještě pohřešuje až 80 lidí. Záchranáři po obětech a přeživších pátrali i během celé noci.

Jedna z místních obyvatelek AFP řekla, že pohřešuje dvě dcery a pět dalších příbuzných. "Slyšela jsem obrovský hluk, otočila jsem se a viděla, jak byl můj dům zasažen bahnem," popsala se slzami v očích.

Po celé Barmě se kvůli silným dešťům vylily řeky z břehů. Podle údajů OSN muselo své domovy v posledních týdnech opustit zhruba 89 tisíc lidí, mnoho z nich se ale už mohlo vrátit domů.

Silné deště tento týden sužují také Vietnam, kde si sesuv půdy vyžádal nejméně osm obětí.

Video: Přívalové deště v Kalifornii. 

Sesuvy půdy a povodně. Přívalové deště zaskočily Kalifornii | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy