reklama
 
 

V Bangladéši byl popraven šéf největší islamistické strany za válečné zločiny z roku 1971

10. 5. 2016 21:56
Matiur Rahmán Nizámí, vůdce Bangladéšského islámského společenství, byl v úterý popraven za genocidu a válečné zločiny během osvobozenecké války v roce 1971. Třiasedmdesátiletý Nizámí byl odsouzen k smrti v říjnu 2014, přičemž byl uznán vinným v 16 bodech obžaloby.

Dháka - V Bangladéši byl v úterý popraven vůdce největší islamistické strany v zemi, odsouzený za genocidu a válečné zločiny během osvobozenecké války v roce 1971. Bangladéš se osamostatnil od Pákistánu.

Bangladéšský ministr vnitra podle agentury AP uvedl, že mauláná Matiur Rahmán Nizámí, vůdce Bangladéšského islámského společenství byl popraven krátce po poledni místního času.

Třiasedmdesátiletý Nizámí byl odsouzen k smrti v říjnu 2014, přičemž byl uznán vinným v 16 bodech obžaloby včetně genocidy, vraždy, mučení, znásilnění a ničení majetku.

Bangladéš viní pákistánskou armádu a její místní spolupracovníky ze smrti tří milionů lidí a ze znásilnění 200.000 žen. Válka trvala devět měsíců a do uprchlických táborů v sousední Indii během ní uprchlo zhruba deset milionů lidí.

autor: ČTK | 10. 5. 2016 21:56

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama