V Bagdádu zabili 12 lidí v obchodech s alkoholem

ČTK ČTK
14. 5. 2013 21:37
Útočníci přijeli na místo činu ve čtvrti Zajúna v irácké metropoli ve čtyřech autech
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bagdád - Neznámí ozbrojenci v úterý zabili 12 lidí v obchodech s alkoholem v Bagdádu.

Oznámila to agentura AFP s odvoláním na irácké zdravotnické a bezpečnostní zdroje.

Útočníci přijeli na místo činu ve čtvrti Zajúna na východě irácké metropole ve čtyřech autech. Zaměřili se na obchody prodávající alkoholické nápoje a zbraněmi opatřenými tlumiči v nich postříleli 12 lidí.

Další podrobnosti o násilném útoku nejsou zatím známy.

Nabízí se ale domněnka, že by za ním mohlo být prosazování pravidel islámu, který zakazuje konzumaci alkoholu. Bagdádské obchody prodávající alkohol většinou patří nemuslimským vlastníkům. Velmi často jsou terčem extremistických skupin.

Násilí v Iráku dosahovalo svého vrcholu na přelomu let 2006/2007. Od té doby jeho míra poklesla, pumové atentáty a střelba jsou ale stále běžné.

Deset let od vpádu do Iráku. Projděte si působivé fotografie:

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy