V areálu univerzity v Louisianě se střílelo, zemřeli dva mladíci

ČTK ČTK
25. 10. 2017 14:37
Dva mladí muži zemřeli při noční střelbě v areálu univerzity v americkém státě Louisiana. Po pachateli policie pátrá. Podle úřadu místního šerifa předcházela krveprolití hádka v objektu studentských kolejí, informovala ve středu televize CNN. Výstřely se ozvaly po půlnoci (ráno SELČ) v areálu univerzity ve městečku Grambling na severu Louisiany. Když na místo dorazili policisté, našli na dvoře mezi dvěma budovami kolejí dva mrtvé třiadvacetileté mladíky, z nichž jeden byl místním studentem. Střelec po incidentu uprchl. "Šlo o hádku, která začala v jednom z pokojů a pokračovala až na dvůr," řekl mluvčí místního šerifa Stephen Williams, podle kterého policisté vyslýchají svědky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 40 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy