V Americe rostou obavy z další masové střelby. FBI volá s podezřením dvakrát víc lidí

ČTK ČTK
26. 8. 2019 22:05
Počet telefonátů na linku amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), kam mohou lidé volat své tipy a hlásit podezření související s možnou střelbou či jiným útokem, se v týdnu po dvou útocích v El Pasu a Daytonu zvýšil o 70 procent. Informovali o tom dnes zástupci FBI. Při dvou útocích v Texasu a Ohiu na začátku srpna dva střelci zavraždili přes 30 lidí a desítky dalších zranili. FBI v následném týdnu zaznamenala přes 38.000 telefonátů na svou linku, zatímco běžně to bývá kolem 22.000, uvedla agentura Reuters.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

"Po velkých útocích dochází často k podobnému nárůstu (počtu telefonátů)," uvedla FBI ve svém prohlášení. "Jako ostatně pokaždé FBI následně vyzývá veřejnost, aby byla ostražitá a hlásila okamžitě jakékoli podezřelé chování," dodala. Některé z tipů začala FBI prověřovat, některými se začaly zabývat místní úřady.

V návaznosti na tipy od veřejnosti policie v posledních týdnech zadržela a obvinila několik lidí po celých Spojených státech. Například zaměstnanec skladu z Wisconsinu upozornil policii na svého kolegu, který plánoval střelbu na pracovišti. Obyvatel Alabamy zase zalarmoval úřady poté, co mu jeho přítel, řidič z Floridy, napsal o svých plánech na útok v kostele v Memphisu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy