V Alpách zemřeli čtyři lidé, z toho tři kvůli lavinám

ČTK ČTK
8. 2. 2015 20:44
V Itálii se počasí o víkendu většinou zlepšilo, ale v alpské oblasti došlo k několika lavinám.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Řím - V italských Alpách o víkendu přišli o život čtyři lidé, z toho tři zemřeli při lavinách, informovala agentura DPA. Laviny na různých místech usmrtily jednoho Nizozemce, jednoho Brita a jednoho Itala.

Zemřel rovněž jeden lyžař, který se pohyboval mimo oficiální sjezdovku.

V ostatních částech Itálie se po vydatném sněžení i silných deštích počasí během víkendu o něco zlepšilo. Například v regionu Emilia Romagna se však desetitisíce domácností musely po určitou dobu obejít bez elektřiny, napsala DPA.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy