"Za čtyři hodiny deště jako za čtyři měsíce." Bouře Sally má v USA nejméně jednu oběť

ČTK ČTK
17. 9. 2020 7:42
Nejméně jeden člověk zemřel na jihu amerického státu Alabama v důsledku tropické bouře Sally, kterou provázejí hlavně mohutné přívaly deště. Informovala o tom agentura AP. Asi 540 tisíc domácností a firem je bez dodávek elektřiny.
Obyvatelé amerického státu Alabama se brodí zatopenou ulicí. Deště sem přinesla tropická bouře Sally.
Obyvatelé amerického státu Alabama se brodí zatopenou ulicí. Deště sem přinesla tropická bouře Sally. | Foto: Reuters

První oběť Sally je hlášena z městečka Orange Beach, jehož starosta uvedl, že jeden další člověk se pohřešuje.

Ve městě Pensacola na západě Floridy uvolněný nákladní člun se stavebním jeřábem strhl část mostu oddělujícího tamní zátoku od Mexického zálivu a podle agentury AP se ztratila replika lodě Niňa Kryštofa Kolumba, kotvící běžně u pensacolského nábřeží. Ulice Pensacoly se ve středu proměnily v řeky, které zaplavily auta a nesly s sebou trosky toho, co proud strhl. Velitelka tamních hasičů Ginny Cranorová v televizi CNN řekla, že "ve městě během čtyř hodin napršelo tolik vody jako za čtyři měsíce".

Ačkoliv Sally neprovází tak silný vichr jako srpnový hurikán Laura, i tak je dost silný na to, aby převracel vyšší vozidla, rval střechy z domů nebo porážel dopravní značky.

Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) varuje před "životu nebezpečnými záplavami" v oblasti hranice mezi Floridou a Alabamou.

Video: Lidé v Louisianě začínají sčítat první škody po úderu hurikánu Laura

Lidé v Louisianě začínají sčítat první škody po úderu hurikánu Laura (27. 8. 2020) | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy