Už žádné klece. Zvířata vypustí ze ZOO do přírody

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
8. 8. 2013 20:01
Lepší ochránce zvířat jinde nenajdete. Zakázali i zvířata v cirkuse a sportovní lov.
Foto: zoo ústí nad labem

San José - Zatímco jinde je zrušení ZOO a vypuštění zvířat do volné přírody čirou utopií a o jejich zákazu v cirkuse se někde začíná jen nesměle šeptat, v Kostarice už nesmí zvířata v cirkusech vystupovat 10 let a zoologické zahrady se ruší právě teď. A tabu je sportovní lov.

Kostaričtí oficiální činitelé hodlají uzavřít veřejné zoologické zahrady v zemi a vypustit zvířata z jejich klecí do volné přírody nebo je předat do ochranných stanic. Informoval o tom zpravodajský server CNN.

Ministr životního prostředí René Castro novinářům oznámil, že země dlouhodobě známá svou biodiverzitou se rozhodla zamířit novým směrem, jak chránit volně žijící zvířata, a to pod heslem "už žádné klece".

V rámci vládního plánu bude uzavřena zoologická zahrada Simona Bolívara v hlavním městě San José, kde jsou v současnosti stovky zvířat, a její prostory se změní na botanickou zahradu. Podobný osud potká zoo Santa Ana Conservation Center západně od San José, z níž vznikne park.

Všechna zvířata, která v zoologických zahradách dosud jsou, budou vypuštěna do volné přírody, a pokud by to nebylo možné, tak do zvířecích rezervací a ochranných stanic.

Chudá zoo přemalovala osly na zebry:

Zrušení zoologických zahrad a zákaz klecí pro zvířata, po němž dlouhodobě volali kostaričtí ochránci přírody, je dalším krokem kostarických úřadů usilujících o co nejlepší ochranu zvířat. Tato středoamerická země už před více než deseti lety zakázala cirkusové využívání zvířat i jakékoli vystoupení s nimi. Sportovní lov je tu rovněž zakázán.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda rozhodla o měsíc prodloužit termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě bude možné jej odevzdat do 3. května, v elektronické verzi do 1. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy