reklama
 
 

Už tleskali pilotovi. Letadlo ale havarovalo na pláži

23. 12. 2009 16:09
Při havárii boeingu se zranilo 91 lidí

* Počet zraněných stoupl na 91, někteří jsou zraněni vážně * Pilot přistával v hustém dešti a nezastavil na ranveji * American Airlines zatím neznají příčinu havárie

Kingston - Boeing 737 společnosti American Airlines dnes ve čtyři ráno (SEČ) normálně přistál. Cestující dokonce začali pilotovi tleskat, ale pak jásat utichl. Zhruba 150 lidem na palubě letadla na ranveji letiště v jamajském Kingstonu došlo, že něco není v pořádku.

Při havárii, která následovala poté, co pilot nedokázal zastavit stroj, prolomil zátarasy na konci dráhy a skončil na blízké pláži, nikdo jako zázrakem nezemřel ani neutrpěl vážná zranění.

Agentury přinesly zprávu, že zhruba 90 cestujících muselo být ošetřeno, nikdo z nich však není ohrožen na životě. Byli postupně rozvezeni do kingstonských nemocnic.

Silně pršelo

Americké letadlo na lince z Miami havarovalo za silného deště. To je jisté, byť vyšetřovatelé se zatím zdráhají označit počasí za příčinu nehody.

Mluvčí letecké společnosti American Airlines Charley Wilson řekl, že všechny pasažéry se podařilo z letadla evakuovat pomocí nafukovacích skluzavek. Letecké společnost přiznává, že její stroj nezvládl přistávací manévr.

Agentura AFP napsala, že rozbitý je jeden z motorů a stroj je vážně poškozen. Nezdá se prý ale, že by se letadlo skutečně rozlomilo na dvě nebo tři části, jak se uvádělo v prvních zprávách.

"Na konci ranveje se ozvala hrozná rána," citovala svědkovo líčení agentura AFP. V tu chvíli se objevily nad hlavami pasažérů kyslíkové masky, neklamný znak potíží, a trup letadla se třásl.

Mezinárodní letiště Norman Manley v Kingstonu bylo uzavřeno kvůli vyšetřování a ověření bezpečnosti ranveje pro další přistání a vzlety.

autor: Zdeněk John | 23. 12. 2009 16:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama