V německém Wuppertalu byl ubodán nožem jednatřicetiletý muž, útočník je na útěku

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 8. 2017 0:08
Po útoku nožem v západoněmeckém Wuppertalu v pátek zemřel jeden muž a druhý utrpěl zranění. Pachatel či pachatelé jsou na útěku a motiv činu zůstává nejasný, informovala s odvoláním na policii agentura DPA. Podle strážců zákona zatím nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Střet se odehrál v malém obchodě poblíž hlavního nádraží. O život přišel 31letý muž a zraněn byl jeho 25letý bratr, uvedla policejní mluvčí. Podle policie byli mrtvý i zraněný muž původem z Iráku. Důvod jejich napadení úřady dosud nezjistily. Incidentu předcházela slovní rozmíška, napsala agentura AP. Bezpečnostní složky intenzivně pátrají po pachateli.
Německá policie, ilustrační foto
Německá policie, ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 10 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

U břehů Turecka se potopila ukrajinská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 12 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ukrajinská nákladní loď. Při nehodě zemřeli nejméně tři členové posádky. Podle informací na lodi mělo být 12 členů posádky, uvedla agentura AP. Záchranné práce pokračují.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner původně oznámil, že plavidlo bylo ruské, podle nových informací loď plula pod vlajkou Palau a patřila ukrajinské firmě Arvin Shipping. Na lodi mělo být celkem 12 osob, dva Rusové a deset Ukrajinců. Loď byla na cestě z Bulharska do Gruzie.

Podle agentury Reuters turecká státní média uvedla, že loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Práci záchranářů však ztěžuje špatné počasí. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Podle tureckého ministerstva dopravy loď jménem Arvin kvůli špatnému počasí zakotvila u přístavu na severu Turecka. Z neznámých důvodů se rozlomila a potopila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy