Útočník v Düsseldorfu trpí schizofrenií. Nešlo o teroristický čin, uklidňuje německá policie

ČTK ČTK
10. 3. 2017 17:05
Čtvrteční útok sekyrou na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu nebyl teroristickým činem. Napsala to agentura DPA. Šestatřicetiletý pachatel, který přišel z Kosova do Německa v roce 2009, trpí paranoidní schizofrenií. Policisté při prohlídce jeho bytu našli lékařské potvrzení. V Německu žil s řádným povolením k pobytu jako žadatel o azyl. Útočník zranil celkem deset lidí. Žádný z napadených není v ohrožení života. Pachatel po útoku utekl po kolejích a u staniční budovy seskočil z mostu na ulici. Po dopadu z výšky několika metrů utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice. Útočník si podle výpovědi jeho bratra koupil sekyru před týdnem, protože se bál, že ho někdo sleduje.
Nádraží v německém Düsseldorfu.
Nádraží v německém Düsseldorfu. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy