Útok elitní ukrajinské jednotky Kraken na vesnici v Luhanské oblasti

bb bb
12. 1. 2023 19:20
Vyrážejí do nejkrvavějších bojů války na Ukrajině. Speciální jednotka Kraken, která je složená mimo jiné i z veteránů pluku Azov, na přelomu roku zveřejnila sestříhané záběry z dobývání vesnice Novoselivka v Luhanské oblasti. Z dvanáctiminutového svědectví podkresleného tvrdou hudbou je patrné, jak mohou ty nejdrsnější střety muže proti muži vypadat.
Útok elitní ukrajinské jednotky Kraken na vesnici v Luhanské oblasti. | Video: Aktuálně.cz/Youtube/WN Production

Akci u hranic Doněcké a Luhanské oblasti vedl Kraken spolu s 92. mechanizovanou brigádou. Nejdříve ukrajinští vojáci připravili útok, který zahájila minometná palba na pozice ruských okupantů.

Na záběrech z dronu je vidět přesnost střelby. Neuniknou vojáci ani technika nepřítele. Pak vyrážejí do boje vojáci jednotky Kraken.

Ukrajinci vyskáčou z vozidel, rozmístí se a zahajují palbu. Útočí na domy, kde se skrývají Rusové, kteří vedou obrannou palbu. Kraken dobývá jednu z usedlostí, ve které zlikviduje nepřítele. Po dalším útoku se elitní ukrajinské jednotce podařilo zajmout skupinu Rusů a pokračuje v boji.

Raněné mají na své straně i Krakeni. Jeden z nich je vážně postřelen do nohy, spolubojovník se mu snaží zaškrtit nohu, aby nevykrvácel. Vesnice je dobytá a ruští okupanti se žlutými páskami přes oči čekají na svůj osud.

Prapor Kraken vznikl v létě, ale už se stal obávanou jednotkou, která se podílela na osvobozování Charkovské oblasti. Jeho členové se osvědčili zejména při přepadových operacích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Novým koordinátorem Národní ekonomické rady vlády bude David Havlíček

Novým koordinátorem Národní ekonomické rady vládybude od poloviny února David Havlíček. Novinářům to dnes po jednání řekl současný koordinátor Jan Procházka, který se stane členem bankovní rady České národní banky.

Havlíček už členem Národní ekonomické rady je. Zastává i post poradce předsedy vlády Petra Fialy (ODS) a působí v Exportní garanční a pojišťovací společnosti jako vedoucí finančního úseku a správy pojistných událostí. V těchto funkcích plánuje zůstat i nadále, uvedl Havlíček.

"Na práci pana Procházky se budu snažit maximálně navázat. Myslím si, že spolupráce Národní ekonomické rady a vlády je velmi těsná a chtěl bych v ní pokračovat," řekl Havlíček. Zdůraznil, že role koordinátora je především organizační. "Mým úkolem bude hlavně dávat výstupy pracovních skupin dohromady a prezentovat je na zasedání," doplnil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Letecké společnosti v USA zrušily kvůli ledové bouři přes 2200 letů

Letecké společnosti ve středu zrušily ve Spojených státech přes 2200 letů. Několik amerických států od Texasu po Západní Virginii zasáhla ledová bouře. Informovala o tom agentura Reuters. Podle webu FlightAware, který sleduje lety, bylo do šesté hodiny večerní do poledne místního času v New Yorku), zrušeno 2219 mezinárodních a vnitrostátních spojů. Zpožděno bylo 1752 letů.

"Zimní bouře má tento týden dopad na náš provoz, což je příčinou značného počtu zrušených letů," uvedla společnost American Airlines v prohlášení. Dodala, že lety ruší preventivně a informuje o tom cestující.

Americký Úřad pro civilní letectví (FAA) v úterý na twitteru varoval, že cestující mohou v některých oblastech, například ve městech Dallas, Fort Worth a Memphis, očekávat sněhové srážky, které mohou způsobit zpoždění v ketecké dopravě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy