reklama
 
 

Měl jsem těžký den, řekl policii Konrad K. V polském nákupním centru pobodal deset lidí

Aktualizováno 20. 10. 2017 21:22
Podle svědků místní mladík vyzbrojený nožem napadal své oběti zcela náhodně, útočil na ně zezadu. Jedna žena zemřela, dva lidé jsou v kritickém stavu.

Stalowa Wola - Nožem zranil v pátek mladý muž deset lidí v nákupním centru ve městě Stalowa Wola na jihovýchodě Polska. Postižení byli převezeni do nemocnice, kde zranění podlehla 50letá žena. Policie vyloučila teroristické pozadí události. Informovala o tom polská média s odvoláním na místní úřady.

Motiv jednání pachatele zatím není zcela zřejmý. Svědci uvedli, že útočník napadal své oběti zcela náhodně a choval se při tom, jako kdyby byl v naprostém amoku. "Útočil na lidi ze zadu a bodal je do zad," citoval list Rzeczpospolita policejní mluvčí Annu Kleeovou.

Šéf policie Podkarpatského vojvodství, kde se Stalowa Wola nachází, Krzysztof Pobuta sdělil, že nic nenasvědčuje tomu, že by útok "měl teroristickou nebo nějakou ideologickou souvislost". "Jde spíš o špatný psychický stav" pachatele, uvedl.

Podkarpatská vojvodkyně Ewa Leniartová médiím řekla, že mezi zraněnými je pět žen a čtyři muži. Čtyři postižení byli operováni a stav dvou z nich je podle ní kritický.

Pachatele zadrželi návštěvníci nákupního centra a předali ho policistům. Je jím 27letý místní obyvatel, kterého média identifikovala jako Konrada K. Zatím nemá žádný policejní záznam. Podle dechového testu na přítomnost alkoholu byl při útoku střízlivý. Nyní se čeká na výsledek rozboru krve, zda nebyl pod vlivem nějaké látky.

Pobuta uvedl, že muž podle jeho názoru jednal ve stavu deprese. "Mluvil o obtížné situaci. Řekl, že to byl pro něj těžký den, dodal šéf regionální policie.

autor: ČTK | 20. 10. 2017 17:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama