Útočník v kasinu na Filipínách nebyl terorista, ale závislý hráč s vysokými dluhy, oznámila policie

ČTK ČTK
4. 6. 2017 6:53
Zadlužený Filipínec závislý na hazardních hrách má na svědomí nejméně 38 lidí, kteří se udusili během jeho útoku na kasino v Manile. Útočník tak nebyl terorista, jak se původně myslelo.
Filipínská armáda. Ilustrační obrázek.
Filipínská armáda. Ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

Manila - Útočník, který ze čtvrtka na pátek zavraždil nejméně 38 lidí v kasinu ve filipínském hlavním městě Manile, nebyl terorista, ale zadlužený Filipínec závislý na hazardních hrách. Informoval o tom šéf manilské policie Oscar Albayalde.

Policie rovněž uvedla, že rodina potvrdila útočníkovu identitu. Šlo o muže jménem Jesse Carlos, bývalého zaměstnance filipínského ministerstva financí, který jednal sám, napsala agentura AFP.

Podle Albayaldeho rodina sdělila, že dlužil 80 000 amerických dolarů (1,87 milionu Kč) kvůli "závislosti na hazardních hrách v kasinech," napsala agentura AP.

Po útoku spáchal sebevraždu. Většina obětí jeho činu se udusila kouřem z požáru, který založil. Dalších nejméně 78 osob utrpělo zranění.

Informace rodiny tak potvrdily domněnku, že "nešlo o teroristický útok." Úřady už dříve zavrhly myšlenku, že by čin spáchala organizace Islámský stát (IS), která se k němu přihlásila.

 

Právě se děje

Další zprávy