reklama
 
 

Útočník v Bruselu napadl nožem vojenskou hlídku, ta ho zastřelila. Podle policie šlo o terorismus

Aktualizováno 25. 8. 2017 23:17
Vojenská hlídka v pátek večer v Bruselu zastřelila muže, který na ni zaútočil nožem. Zatím není jasné, zda útočník přežil. Dva vojáci, které napadl, utrpěli lehká zranění, uvedl server belgického listu La Derniére Heure. Podle policistů šlo o teroristický čin.

Brusel - Útočník v pátek večer v centru belgické metropole Bruselu napadl nožem vojenskou hlídku, která ho zastřelila. Oznámila to belgická prokuratura, která útok označila za terorismus. Dva napadení vojáci utrpěli lehčí zranění, než hlídka útočníka zneškodnila. Podle médií byl muž ve věku kolem 30 let.

"Myslíme si, že šlo o teroristický útok," uvedla mluvčí prokuratury. Podle ní útočník dvakrát vykřikl "Alláhu akbar!" (arabsky Bůh je veliký).

Podle webu listu La Derniére Heure, který se odvolává na zdroje z armády a policie, se incident stal kolem 20:20 SELČ na třídě Émile Jacquemain. Na místo dorazily posily, které oblast uzavřely. Policie uvedla, že situaci má pod kontrolou.

Jeden z vojáků byl podle prokuratury lehce zraněn ve tváři, druhý na ruce.

Premiér Charles Michel vyjádřil podporu vojákům a pochválil bezpečnostní síly za ostražitost. "Situaci sledujeme," dodal.

Kvůli hrozbě teroristických útoků střeží bruselské ulice kromě policie i vojenské hlídky. Loni v březnu sebevražední atentátníci zabili na letišti a v metru v Bruselu celkem 32 lidí. Letos v červnu vojáci na bruselském hlavním nádraží zastřelili muže, který se pokusil o sebevražedný atentát. Žádné další oběti si tento incident nevyžádal.

autor: ČTK | 25. 8. 2017 22:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama