Útočník s nožem v Kalifornii čtyři lidi zabil a dva pobodal. Policie ho zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 8. 2019 18:43
Čtyři lidé se ve středu ve dvou městech jižní Kalifornie stali obětí vraha, který s nožem v ruce útočil na náhodné kolemjdoucí. Podle dnešní zprávy agentury AP to oznámila místní policie. Ve městech Garden Grove a Santa Ana útočník další dva lidi zranil. Třiatřicetiletého muže, jehož jméno nebylo oznámeno, policisté zadrželi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Útočník si podle očitých svědků počínal jako smyslů zbavený a očividně mu bylo lhostejné, kdo se stane jeho obětí. Během útoku stačil vykrást téměř deset obchodů a jednomu příslušníkovi ostrahy, kterého ubodal, vzal střelnou zbraň. Dva lidi zabil přímo v bytovém komplexu, kde žil.

"Šlo o násilný akt bez konkrétního cíle. Zadržený útočník žádnou z obětí neznal. Je to ryzí nenávist," komentoval incident policista Carl Whitney z Garden Grove. Motiv útoku policie nezná.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy