Útočníci z Boko Haram zavraždili v Nigérii nejméně 24 lidí

ČTK ČTK
6. 4. 2015 21:30
Podle jednoho ze svědků útočníci přijeli do vesnice a svolali lidi k mešitě s tím, že jim budou kázat islám. Poté do nich začali střílet.
Po útoku Boko Haram, ilustrační foto.
Po útoku Boko Haram, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Maiduguri (Nigérie) - Radikálové z islamistické skupiny Boko Haram vydávající se za kazatele zabili na severovýchodě Nigérie nejméně 24 lidí a několik dalších zranili. Útok se uskutečnil blízko mešity v nigerijském státě Borno. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním zdroje z armády a svědky události.

Podle jednoho ze svědků útočníci přijeli do jedné z odlehlých vesnic v oblasti v autech v neděli večer a svolali lidi k mešitě s tím, že jim budou kázat islám. Poté do nich začali střílet. Zapálili také několik domů. Několik lidí muselo být se střelnými ranami a popáleninami ošetřeno v nemocnici.

Islamistická skupina Boko Haram už šest let pustoší severovýchod země, kde se snaží zřídit stát podle svého výkladu islámu. Za tu dobu již radikálové zabili více než 13 000 lidí. Díky spolupráci armád Nigérie a sousedních zemí, Nigeru, Čadu a Kamerunu, se v posledních dvou měsících podařilo dobýt zpět velkou část území kontrolovaného radikály.

 

Právě se děje

Další zprávy