Útočníci ve Varšavě poničili muslimské kulturní centrum. Rozbili okna i klimatizaci

ČTK ČTK
27. 11. 2017 14:45
Varšavská policie pátrá po pachatelích, kteří ve čtvrti Ochota poničili muslimské kulturní středisko. "Rozbili několik oken. Na místě jsou kriminalisté, zajišťují stopy a sbírají informace," řekla televizi TVN 24 komisařka Edyta Wisowská. Podle médií jsou rozbitá téměř všechna okna na přední straně budovy a poničená je také klimatizace a zahradní restaurace. Policisté nyní zkoumají záznamy z kamer. Podobné útoky a projevy xenofobie jsou v Polsku, kde žije několik tisíc muslimů, častější od doby, kdy se před dvěma lety k moci dostala strana Právo a spravedlnost. Ta hlásá katolicismus a odmítá nekatolické uprchlíky v rámci přerozdělování běženců v Evropské unii, poznamenala agentura AP.
Útočníci ve Varšavě poničili muslimské kulturní centrum.
Útočníci ve Varšavě poničili muslimské kulturní centrum. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy