reklama
 
 

Útočníci s noži zabili na čínském nádraží 27 lidí

1. 3. 2014 22:10
Motiv útoku zatím není znám, přes 100 lidí bylo zraněno.

Peking - Při útoku skupiny pachatelů na železniční stanici v Číně dnes zemřelo minimálně 28 lidí a dalších 113 osob bylo zraněno. Informovala o tom oficiální čínská tisková agentura Nová Čína. Dodala, že úřady tento útok považují za organizovaný a promyšlený teroristický čin. Motiv však zatím není známý.

Útok se odehrál v Kchun-mingu, hlavním městě provincie Jün-nan na jihozápadě Číny. Podle agentury Nová Čína policie pět útočníků zastřelila a po dalších zhruba pěti pátrá. Totožnost pachatelů zatím zůstává neznámá.

Jeden ze svědků uvedl, že viděl skupinu osob převážně v černém oblečení, která vtrhla na stanici a zaútočila na lidi. "Viděl jsem osobu s dlouhým nožem mířící přímo ke mně a spolu s ostatními jsem se dal na útěk," prohlásil. Na internetu se objevily fotografie zobrazující rozházená zavazadla a těla ležící v krvi na podlaze.

Čína podle agentury Reuters v minulosti z podobných incidentů vinila islamistické extremisty z neklidné autonomní oblast Sin-ťiang. Tyto dřívější útoky se však obvykle omezovaly pouze na Sin-ťiang ležící na severozápadě země.

"Bez ohledu na motivy vrahů je zabíjení nevinných lidí porušením morálky i práva," uvedlo v reakci na dnešní útok čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti. "Policie bude společně s justicí tyto zločiny stíhat s největší tvrdostí," dodalo.


autor: ČTK | 1. 3. 2014 22:10

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama