Úsměvy s Trumpem i prezidentem Microsoftu. Babišovo americké turné obrazem

Andrej Babiš a jeho manželka Monika s americkým prezidentským párem.
V pátek Babiš na závěr své návštěvy uctil památku obětí teroristického útoku z 11. září 2001. "Je třeba si připomínat to, co se tady stalo, ta hrůza," uvedl Babiš. Terorismus označil za nepřítele, proti kterému by se měly spojit všechny státy světa. Večer místního času (v noci na sobotu SELČ) odletěl zpět do Prahy.
Babiš byl s chotí Monikou také večer hostem na recepci, kterou pořádal americký prezident Donald Trump. Na společném snímku pózuje i Trumpova manželka Melania.
Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek ukončil návštěvu Spojených států. V USA se konal Světový summit pro klimatickou akci, který do New Yorku svolal generální tajemník OSN António Guterres. Na něm ale Babiš nevystoupil, projev přednesl až na navazujícím Valném shromáždění.
Babiš odletěl do New Yorku předminulý pátek běžnou linkou spolu s manželkou Monikou a dcerou Vivien. O dva dny později se k němu připojila česká delegace, která odcestovala vládním speciálem. Na palubě byli vicepremiér Karel Havlíček a ministr životního prostředí Richard Brabec.
Foto: Úřad Vlády ČR
Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 30. 9. 2019 12:09
Český premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek ukončil cestu po Spojených státech. V zemi byl necelý týden, účastnil se zahájení klimatického summitu OSN v New Yorku, zasedání Valného shromáždění a navštívil i prestižní univerzitu MIT v Bostonu. Podívejte se na snímky.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy