Američané hrozí KLDR, nad Korejským poloostrovem proletěly dva jejich bombardéry

ČTK ČTK
3. 11. 2017 10:48
Dva americké strategické bombardéry B-1B schopné nést atomové zbraně přeletěly ve čtvrtek nad územím Jižní Koreje. Oznámila to v pátek jihokorejská armáda. Spojené státy tak demonstrovaly vojenskou sílu krátce před tím, než se na svou první oficiální asijskou cestu vydá americký prezident Donald Trump. Nadzvukové bombardéry B-1B, které vzlétly z amerického ostrova Guam, doprovodily jihokorejské stíhačky F-16. Přelet byl součástí společných vojenských manévrů, které se uskutečnily u východního pobřeží Jižní Koreje. Součástí cvičení byly simulované útoky na pozemní cíle, ovšem bez ostré palby. Severokorejská státní média manévry odsoudila a označila je za "nácvik překvapivého jaderného útoku".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 15 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy