Jak Clinton umluvil kozu, aby volila Obamu

Jak Clinton umluvil kozu, aby volila Obamu
Ti šťastnější se dostali na tribunu stojící za řečnickým pultem. Budou vidět v televizi a uvidí Obamovi na záda.
Takhle to vypadá za řečnickým pultem. Po každé straně je možné vidět takzvané telepromptery, zařízení, z nichž politici v Americe své projevy čtou. Obama je poměrně často kritizován, že na toto zařízení spoléhá až příliš.
Tělesně postižení mají místa vepředu v USA stejně jako v Česku.
Že by byla žízeň, není třeba se bát.
Foto: Pavel Tomášek
Pavel Tomášek Pavel Tomášek
5. 11. 2012 5:36

Ve Spojených státech vrcholí kampaň před prezidentskými volbami. Prezident Barack Obama se v rámci finiše vydal také do New Hampshire, kam si přizval na podporu svého předchůdce Billa Clintona. Podívejte se za kulisy jednoho z posledních předvolebních shromáždění v USA.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy