Jak Clinton umluvil kozu, aby volila Obamu

Jak Clinton umluvil kozu, aby volila Obamu
Ti šťastnější se dostali na tribunu stojící za řečnickým pultem. Budou vidět v televizi a uvidí Obamovi na záda.
Takhle to vypadá za řečnickým pultem. Po každé straně je možné vidět takzvané telepromptery, zařízení, z nichž politici v Americe své projevy čtou. Obama je poměrně často kritizován, že na toto zařízení spoléhá až příliš.
Tělesně postižení mají místa vepředu v USA stejně jako v Česku.
Že by byla žízeň, není třeba se bát.
Foto: Pavel Tomášek
Pavel Tomášek Pavel Tomášek
5. 11. 2012 5:36

Ve Spojených státech vrcholí kampaň před prezidentskými volbami. Prezident Barack Obama se v rámci finiše vydal také do New Hampshire, kam si přizval na podporu svého předchůdce Billa Clintona. Podívejte se za kulisy jednoho z posledních předvolebních shromáždění v USA.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy