USA uvalily sankce na charitu, prý platila terorismus

ČTK ČTK
7. 4. 2015 21:10
Organizace Al-Furkán údajně zasílala peníze vybrané na dobročinné účely Al-Káidě či Talibanu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Spojené státy a Saúdská Arábie v úterý uvalily společné sankce na pákistánskou charitativní organizaci, která údajně pod záminkou humanitární činnosti financovala radikální islamisty v Afghánistánu a Pákistánu. S odvoláním na americké ministerstvo financí o tom informovala agentura AP.

Charitativní nadace Al-Furkán, které se trest týká, podle amerického ministerstva financí už v minulosti přinejmenším jednou změnila své jméno, aby unikla dříve hrozícím sankcím.

"Budeme i nadále odhalovat ty, kteří financují terorismus, obzvlášť schovávají-li se za humanitární organizace," uvedl zástupce ministerstva pro boj s terorismem Adam Szubin.

Organizace Al-Furkán údajně zasílala peníze vybrané na dobročinné účely mimo jiné teroristické organizaci Al-Káida či afghánskému radikálnímu hnutí Taliban.

Společné sankce zamezí organizaci Al-Furkán přístup na americký finanční trh, zmrazí její vklady na účtech v USA i Saúdské Arábii a znemožní občanům obou zemí s nadací obchodovat.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy