USA reagují na zbrojní zkoušky KLDR. Na obranu Jižní Koreje vyslaly "neviditelné" stíhačky F-22

ČTK ČTK
17. 2. 2016 11:41
Čtyři americké bojové letouny F-22, které běžné radary nedokážou zaznamenat, přeletěly ve středu nad územím Jižní Koreje a přistály na americké základně Osan nedaleko Soulu. Informovala o tom agentura AP, která to označila za demonstraci síly Spojených států určenou Severní Koreji. KLDR nedávno provedla svůj čtvrtý jaderný test a zkoušku rakety dlouhého doletu. "Stíhačky F-22 Raptor patří k nejvyspělejším bojovým letounům na světě a představují jeden z mnoha prostředků, které mají USA k dispozici k obraně Jižní Koreje," řekl zástupce velitele amerických jednotek v Jižní Koreji Terrence J. O'Shaughnessy. O délce nasazení letounů na jihokorejském území se nezmínil.
Stíhačky F-22 vyslané do Jižní Koreje mají demonstrovat sílu, kterou USA mohou využít na obranu proti agresi KLDR.
Stíhačky F-22 vyslané do Jižní Koreje mají demonstrovat sílu, kterou USA mohou využít na obranu proti agresi KLDR. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy