USA přijmou nejméně uprchlíků za poslední desetiletí. Trump nařídil strop maximálně 45 tisíc

ČTK ČTK
30. 9. 2017 6:53
Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal memorandum stanovící strop pro přijímání uprchlíků v nadcházejícím fiskálním roce, který začíná v říjnu. Oznámil to Bílý dům. Trump potvrdil dřívější předpoklady médií a rozhodl, že Spojené státy přijmou v roce 2018 maximálně 45 000 uprchlíků, nejméně za několik posledních desetiletí. Spojené státy ve fiskálním roce 2016 přijaly 85 000 migrantů a dřívější prezident Barack Obama počítal s tím, že v letošním fiskálním roce jich bude 110 000. Trump ale program omezil na 50 000 a pro rok 2018 počet ještě snížil. Podle agentury AP lze očekávat, že reálný počet přistěhovalců bude v příštím roce ještě podstatně nižší než oznámených 45 000.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odchovanec Villarrealu Pedrito bude hrát za Zlín

Fotbalisty Zlína posílil španělský záložník Pedro Martínez. Třiadvacetiletý odchovanec Villarrealu přezdívaný Pedrito podle klubového webu podepsal s dvanáctým mužstvem tabulky smlouvu na dva a půl roku.

"Je to mladý, kreativní hráč, který prošel mládežnickou akademií Villarrealu. Slibujeme si od něho, že naší hře přinese myšlenku a tvořivost v útočné fázi," řekl generální manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Martínez si za A-tým Villarrealu zahrál pouze jednou v roce 2017 v Evropské lize. Po angažmá v třetiligovém celku UD Logroňés odešel loni v létě na Slovensko. Podzimní část aktuální sezony odehrál za Michalovce.

Po obránci Dominiku Simerském a útočníkovi Davisu Ikaunieksovi je Martínez třetí zimní posilou "Ševců".

Zdroj: ČTK
Další zprávy