USA pošlou do hladovějícího Afrického rohu 17 milionů

ČTK ČTK
11. 8. 2011 19:19
Celková pomoc pro Afriku tak činí v letošním roce už 580 milionů dolarů
Foto: Reuters

Washington - Spojené státy věnují na pomoc zemím Afrického rohu postiženým katastrofálním suchem a hladem dodatečných 17 milionů dolarů.

Oznámila to podle agentury Reuters americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Celkově se tak letošní pomoc USA Africe vyšplhá na více než 580 milionů dolarů (bezmála deset miliard korun). Na východě Afriky je nyní suchem postiženo až 12 milionů lidí, jen v Somálsku hladoví 3,6 milionů lidí.

Světový program pro výživu (WFP) dnes konstatoval, že se zlepšily možnosti přísunu humanitární pomoci do Somálska, které je nejvíce postiženou zemí v oblasti, výzvou ovšem zůstává situace v metropoli Mogadišo. V hlavním městě totiž i po víkendovém odchodu islamistického hnutí Šabáb není bezpečno.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy