USA pošlou do hladovějícího Afrického rohu 17 milionů

ČTK ČTK
11. 8. 2011 19:19
Celková pomoc pro Afriku tak činí v letošním roce už 580 milionů dolarů
Foto: Reuters

Washington - Spojené státy věnují na pomoc zemím Afrického rohu postiženým katastrofálním suchem a hladem dodatečných 17 milionů dolarů.

Oznámila to podle agentury Reuters americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Celkově se tak letošní pomoc USA Africe vyšplhá na více než 580 milionů dolarů (bezmála deset miliard korun). Na východě Afriky je nyní suchem postiženo až 12 milionů lidí, jen v Somálsku hladoví 3,6 milionů lidí.

Světový program pro výživu (WFP) dnes konstatoval, že se zlepšily možnosti přísunu humanitární pomoci do Somálska, které je nejvíce postiženou zemí v oblasti, výzvou ovšem zůstává situace v metropoli Mogadišo. V hlavním městě totiž i po víkendovém odchodu islamistického hnutí Šabáb není bezpečno.

 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy