USA otestovaly novou verzi nukleární bomby, prověřily její nejaderné funkce

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 4. 2017 16:33
Spojené státy pracují na modernizaci své letité jaderné bomby a experti Sandijských státních laboratoří v Novém Mexiku oznámili, že úspěšně provedli první ze série nejaderných testů zdokonalené verze této zbraně. Informovala o tom dnes agentura AP. Práce na bombě B61-12 běží už léta a vládní činitelé citovaní agenturou uvádějí, že nejnovější zkoušky s odpovídajícími maketami sehrají zásadní úlohu v úsilí o modernizaci zbraně. V březnu provedl první test víceúčelový stíhací letoun F-16 z letecké základny Nellis, který shodil inertní verzi bomby v Nevadské poušti. Cílem bylo prověřit nejaderné funkce a také schopnost letounu s touto zbraní létat.
Stíhačka F-16, ilustrační foto.
Stíhačka F-16, ilustrační foto. | Foto: U.S. Air Force/Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy