USA a Venezuela se pokoušejí obnovit diplomatické vztahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2016 23:05
Náměstek amerického ministra zahraničí Thomas Shannon se dnes v Caracasu setkal s venezuelským prezidentem Nicolásem Madurem. Cílem cesty vysokého amerického diplomata do země zmítané ekonomickou i politickou krizí je podle agentury Reuters příprava půdy pro zlepšení diplomatických vztahů. Od roku 2010 USA a Venezuela nemají ve druhé zemi velvyslance. Setkání v prezidentském paláci, o jehož obsahu zatím nejsou k dispozici bližší informace, se účastnila i venezuelská ministryně zahraničí Delcy Rodríguezová. Právě ta domluvila tuto schůzku, když minulý týden hovořila na okraj zasedání Organizace amerických států (OAS) v Santo Domingu s šéfem americké diplomacie Johnem Kerrym.
Venezuelský prezident Nicolás Maduro
Venezuelský prezident Nicolás Maduro | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy