USA a Venezuela se pokoušejí obnovit diplomatické vztahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2016 23:05
Náměstek amerického ministra zahraničí Thomas Shannon se dnes v Caracasu setkal s venezuelským prezidentem Nicolásem Madurem. Cílem cesty vysokého amerického diplomata do země zmítané ekonomickou i politickou krizí je podle agentury Reuters příprava půdy pro zlepšení diplomatických vztahů. Od roku 2010 USA a Venezuela nemají ve druhé zemi velvyslance. Setkání v prezidentském paláci, o jehož obsahu zatím nejsou k dispozici bližší informace, se účastnila i venezuelská ministryně zahraničí Delcy Rodríguezová. Právě ta domluvila tuto schůzku, když minulý týden hovořila na okraj zasedání Organizace amerických států (OAS) v Santo Domingu s šéfem americké diplomacie Johnem Kerrym.
Venezuelský prezident Nicolás Maduro
Venezuelský prezident Nicolás Maduro | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy