reklama
 
 

Úřady v Hongkongu začaly s odklízením dalších barikád

25. 11. 2014 8:09
Soudním vykonavatelům, kteří na základě soudního příkazu z místa protestů odstraňují zábrany, asistují policisté.

Hongkong - Úřady v Hongkongu začaly odklízet další barikády z protestního tábora ve čtvrti Mong Kok, který je téměř dva měsíce dějištěm studentských prodemokratických demonstrací. Informovala o tom agentura AP. V této čtvrti se také odehrála řada násilných střetů mezi policií a davy lidí žádajících demokratické reformy.

Soudním vykonavatelům, kteří na základě soudního příkazu z místa protestů odstraňují zábrany, asistují policisté. Mají pokyn zadržet kohokoli, kdo by se pokoušel odklízení barikád bránit.

Protestující tábořili ve třech oblastech Hongkongu od 28. září. Požadovali větší demokracii pro toto území, které spadá pod čínskou vládu, ale těší se značnému stupni autonomie. Krize pokračovala, aniž by bylo na dohled nějaké řešení - jak hongkongská vláda, tak studentští vůdci protestů nejevili žádnou ochotu ke kompromisu.

Úřady minulý týden začaly vykonávat soudní příkazy, které mají obnovit veřejný pořádek na místech protestů. Odstranily část barikád z okraje hlavní protestní oblasti nedaleko sídla vlády; protestující tomu prakticky nebránili. I dnešní odklízení barikád se podle informací agentury AP zatím obešlo bez odporu demonstrantů.

autor: ČTK | 25. 11. 2014 8:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama