Uprchlíci pojmenovali dceru Angela Merkel. Po "dobré ženě"

ČTK ČTK
13. 8. 2015 22:41
Pravidla pro udílení jmen jsou v Německu velmi přísná a příjmení obvykle nemohou být používána jako první nebo prostřední jméno. Tentokrát však úřady zjevně udělaly výjimku.
"Dobrá žena Angela". Německá kancléřka má novou jmenovkyni.
"Dobrá žena Angela". Německá kancléřka má novou jmenovkyni. | Foto: Reuters

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová má novou jmenovkyni. Šestadvacetiletá uprchlice z Ghany Ophelya Adéová podle ní pojmenovala svou novorozenou holčičku, informovala ve čtvrtek agentura DPA.

Angela Merkel Adéová se narodila už 2. února a žije se svou maminkou a dalšími 730 uchazeči o azyl v bývalé hannoverské nemocnici, která byla přeměněna na ubytovnu pro uprchlíky.

Matka malé Angely vysvětlila, že jméno kancléřky pro svou dcerku vybrala proto, že "je to velmi dobrá žena", kterou má ráda.

Pravidla pro udílení jmen jsou v Německu velmi přísná a příjmení obvykle nemohou být používána jako první nebo prostřední jméno. Tentokrát však úřady zjevně udělaly výjimku. Na matričním úřadě prý sice vraštili čela, ale nakonec neměli námitek.

Malá Angela je také symbolem naděje na cestě z bídy, protože ona i její matka získaly německé státní občanství.

Velká část žadatelů o azyl z Ghany jsou podle informací DPA ženy. Mnohé z nich jsou těhotné a chtějí své dítě na svět přivést v Evropské unii. Jestliže je pak vyjasněno i otcovství, získávají matka i dítě právo trvalého pobytu.

 

Právě se děje

Další zprávy