Se zbraní i v letadle. Vojáci z první světové války ožívají na barevných snímcích

Kolorované fotografie z první světové války.
Jedním z hlavních hráčů v první světové válce bylo Rusko, kde do roku 1917 vládl car Mikuláš II. (úplně vpředu).
Na frontách první světové války bojovalo mnoho kavaleristů včetně těch ruských.
Ruský nadporučík Georgij Dobrovolskij sedí ve francouzském jednoplošníku zvaném Deperdussin TT. Snímek pochází z listopadu 1915.
Neznámý člen praporu ruské armády. Země v první světové válce bojovala na straně států Dohody, tedy především po boku Velké Británie, Francie a USA.
Foto: Flickr.com/ Olga Širninová
Dan Poláček Adéla Očenášková Dan Poláček, Adéla Očenášková
Aktualizováno 30. 6. 2019 15:30
Přesně před 100 lety usedli v Zrcadlovém sále zámku poblíž Paříže zástupci světových mocností a podepsali Versailleskou smlouvu. Dokument, který 28. června 1919 stvrdili svým podpisem kromě jiných i tehdejší premiéři Francie, Velké Británie a Itálie i někdejší americký prezident, udělal definitivní tečku za první světovou válkou. Podívejte se na tento konflikt prostřednictvím kolorovaných snímků převážně ruské armády a připomeňte si také, co přesně Versailleská smlouva stanovovala.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy