Se zbraní i v letadle. Vojáci z první světové války ožívají na barevných snímcích

Kolorované fotografie z první světové války.
Jedním z hlavních hráčů v první světové válce bylo Rusko, kde do roku 1917 vládl car Mikuláš II. (úplně vpředu).
Na frontách první světové války bojovalo mnoho kavaleristů včetně těch ruských.
Ruský nadporučík Georgij Dobrovolskij sedí ve francouzském jednoplošníku zvaném Deperdussin TT. Snímek pochází z listopadu 1915.
Neznámý člen praporu ruské armády. Země v první světové válce bojovala na straně států Dohody, tedy především po boku Velké Británie, Francie a USA.
Foto: Flickr.com/ Olga Širninová
Dan Poláček Adéla Očenášková Dan Poláček, Adéla Očenášková
Aktualizováno 30. 6. 2019 15:30
Přesně před 100 lety usedli v Zrcadlovém sále zámku poblíž Paříže zástupci světových mocností a podepsali Versailleskou smlouvu. Dokument, který 28. června 1919 stvrdili svým podpisem kromě jiných i tehdejší premiéři Francie, Velké Británie a Itálie i někdejší americký prezident, udělal definitivní tečku za první světovou válkou. Podívejte se na tento konflikt prostřednictvím kolorovaných snímků převážně ruské armády a připomeňte si také, co přesně Versailleská smlouva stanovovala.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy