Únik plynu v čínském dole zabil 12 horníků, jednoho převezli záchranáři do nemocnice

ČTK ČTK
7. 3. 2016 8:34
Nejméně 12 horníků přišlo o život při úniku plynu v uhelném dole na severovýchodě Číny. Oznámila to agentura AP s odvoláním na místní média. K neštěstí došlo ještě v neděli u města Paj-šan v provincii Ťi-lin. Jednoho přiotráveného horníka převezli záchranáři do nemocnice, zbylým jeho kolegům však již pomoci nedokázali. Příčiny neštěstí se vyšetřují. Čínské doly dlouho patřily k nejnebezpečnějším na světě, ale v posledních letech díky zlepšení bezpečnosti počet smrtelných případů poklesl. Čína plánuje uzavřít mnoho dolů, aby snížila přebytek produkčních kapacit v ocelářství a dolech, což způsobí zánik stovek tisíc pracovních míst.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy