Osobnosti, o které jsme přišli. Komu dal svět sbohem v roce 2017

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 12. 2017 15:40
Lidé se letos naposled loučili s hercem Janem Třískou, kardinálem Miloslavem Vlkem, bývalým německým kancléřem Helmutem Kohlem či tenistkou Janou Novotnou.
Anna Magdalena Schwarzová.
Anna Magdalena Schwarzová. | Foto: ČTK

Anna Magdalena Schwarzová

Příslušnice řádu bosých karmelitek, náboženská aktivistka. Věznili ji nacisté i komunisté. Anna Schwarzová se přihlásila do kláštera už v roce 1939, ale kvůli židovskému původu jí byl vstup odložen na neurčito. V roce 1941 byla s celou rodinu transportována do Terezína. Spolu s matkou přežily jako jediné z celé rodiny. Po únorovém převratu ji vyslýchala StB kvůli údajné protistátní činnosti, později musela mnohokrát na výslechy i kvůli styku s protagonisty Charty 77. Dostala Řád Tomáše Garrigua Masaryka a Cenu Paměti národa.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy