Snímky z fronty: Ukrajinští vojáci se v kamuflážních oblecích chystají na možný střet

Snímky z fronty: Ukrajinští vojáci se v kamuflážních oblecích chystají na možný střet
Situace na rusko-ukrajinských hranicích je napjatá a vojáci i dobrovolníci se připravují na možný vojenský střet. Kreml k sousednímu státu v posledních týdnech přesunul více než 100 tisíc vojáků a těžké techniky.
Ukrajinští vojáci cvičí nedaleko od města Avdijivka u Doněcku, jen kousek od hranice oblasti, kterou kontrolují Ruskem podporovaní separatisté.
Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu.
Bojovník samozvané Luhanské lidové republiky drží zbraň v bojové pozici na frontové linii na dohled od ukrajinských ozbrojených sil ve vesnici Žolobok.
Foto: Reuters
Reuters Dominika Perlínová Reuters, Dominika Perlínová
27. 1. 2022 12:01
Ukrajinští vojáci se ve sněhu v bílých kamuflážních oblecích připravují na možný střet s Ruskem. U hranic se samozvanou Doněckou a Luhanskou lidovou republikou si na střelbu od roku 2014 už zvykli, Kyjev i Západ se ale bojí větší eskalace. Snímky zachycují mráz i tvrdé podmínky zákopů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Záchranáři ošetřili po požáru v rodinném domě v Ivančicích šest lidí, nadýchali se zplodin

Záchranáři v neděli nad ránem po požáru v rodinném domě v Ivančicích ošetřili šest lidí. Nadýchali se zplodin hoření, uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle ní se předpokládá, že by stav u nikoho neměl být vážný. Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka dostali hasiči požár rychle pod kontrolu a uhasili ho.

Zdroj: ČTK
Další zprávy