Ukrajinští nacionalisté zazdili vstup do pobočky ruské Sberbank v Kyjevě. Žádají její odchod

Zahraničí Zahraničí
13. 3. 2017 15:20
Ukrajinští demonstranti, kteří požadují odchod ruských bank z ukrajinského trhu, zazdili v Kyjevě vchod do hlavní kanceláře dceřiné společnosti ruského bankovního domu Sberbank. Akci pořádala tzv. "občanská jednotka", blízká ukrajinské nacionalistické organizaci Azov. Organizátoři demonstrace chtějí blokovat kancelář Sberbank až do té doby, dokud mu ukrajinská ústřední banka neodejme licenci a parlament nepřijme zákon zakazující působení ruských bank na ukrajinském území. Nacionalisté z Azova zároveň publikovali na svém webu prohlášení "neznámých vlastenců", kteří chtějí umělou pěnou postupně vyřazovat z provozu "desítky bankomatů" ruských bank na Ukrajině.
Ukrajinští nacionalisté zazdívají vchod do pobočky ruského Sberbanku v Kyjevě.
Ukrajinští nacionalisté zazdívají vchod do pobočky ruského Sberbanku v Kyjevě. | Foto: Meduza.io
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy