Ukrajinští nacionalisté zazdili vstup do pobočky ruské Sberbank v Kyjevě. Žádají její odchod

Zahraničí Zahraničí
13. 3. 2017 15:20
Ukrajinští demonstranti, kteří požadují odchod ruských bank z ukrajinského trhu, zazdili v Kyjevě vchod do hlavní kanceláře dceřiné společnosti ruského bankovního domu Sberbank. Akci pořádala tzv. "občanská jednotka", blízká ukrajinské nacionalistické organizaci Azov. Organizátoři demonstrace chtějí blokovat kancelář Sberbank až do té doby, dokud mu ukrajinská ústřední banka neodejme licenci a parlament nepřijme zákon zakazující působení ruských bank na ukrajinském území. Nacionalisté z Azova zároveň publikovali na svém webu prohlášení "neznámých vlastenců", kteří chtějí umělou pěnou postupně vyřazovat z provozu "desítky bankomatů" ruských bank na Ukrajině.
Ukrajinští nacionalisté zazdívají vchod do pobočky ruského Sberbanku v Kyjevě.
Ukrajinští nacionalisté zazdívají vchod do pobočky ruského Sberbanku v Kyjevě. | Foto: Meduza.io
 

Právě se děje

před 3 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 33 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy