FSB tvrdí, že dopadla dvojitého agenta. Ukrajinec podle ní pracoval ve službách CIA

ČTK ČTK
31. 3. 2016 16:41
Ruská kontrarozvědka FSB oznámila, že zadržela údajného ukrajinského špiona, který měl být nástrojem komplikovaného agenturního plánu zaměřeného na kompromitaci ruských tajných služeb. Agent, který prý působil ve službách ukrajinské kontrarozvědky SBU a americké CIA, byl vyhoštěn zpět na Ukrajinu, oznámil Interfax. Podle ruské agentury jde o ukrajinského podplukovníka Jurije Ivančenka, který měl v Rusku sehrát roli dvojitého agenta. Jako pracovník ukrajinské SBU měl ruské FSB nabídnout své služby a nechat se zverbovat, aby později síť ruských spolupracovníků prozradil Ukrajincům. Ruská FSB při této příležitosti oznámila, že USA řídí veškerou činnost SBU namířenou proti Rusku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 minutou

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy