Ukrajinské volby obrazem: Hlasovali vojáci i vězni, v Praze se tvořily dlouhé fronty

Prezidentské volby na Ukrajině.
V neděli se na Ukrajině konaly prezidentské volby. Šance rozhodnout o nové hlavě státu na dalších pět let využilo 63,52 procenta voličů.
Volební komise tak měly napilno.
Celkem se v neděli na Ukrajině otevřelo asi 29 tisíc volebních místností. Snímek z Kyjeva.
O funkci se ucházeli například dosavadní hlava státu Petro Porošenko, bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková nebo herec Volodymyr Zelenskyj.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
1. 4. 2019 16:49
Ukrajinci v neděli hlasovali v prezidentských volbách. Komise ještě nesečetla všechny hlasy, ale do druhého kola s nejvyšší pravděpodobností postoupí herec a komik Volodymyr Zelenskyj a Petro Porošenko, který funkci hlavy státu obhajuje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

před 39 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy