Na videu 68. samostatné lovecké brigády Ozbrojených sil Ukrajiny zveřejněném na začátku září je vidět, jak ruský voják před dronem utíká, než se ho rozhodne chytit. S letounem ještě několik minut běží, pak ale stroj vybuchne. Záběry končí pohledem na okupanta, jehož tělo nehybně leží v oblaku dýmu na prašné silnici.
"Další pohled na lovce dronů, který se posmrtně proslavil," komentovala brigáda incident o tři dny později, kdy se rozhodla publikovat rozšířenou verzi videa.
Podle ukrajinského leteckého průzkumníka, který promluvil pod příslibem anonymity s novináři ze serveru Kyiv Post, může detonátor dronu někdy selhat, což se pravděpodobně stalo i v tomto případě. Piloti jinak odpalují nálože na dálku, ze záběrů je ale patrné, že ve vhodný moment se dron s výbušnou směsí odpálit nepodařilo. Nešťastným rozhodnutím vojáka ale nakonec bezpilotní letoun svou misi i tak splnil.
Smrt "lovce dronů" není jediným videem zveřejněným ukrajinskou armádou, které od začátku měsíce rezonovalo na sociálních sítích. Internetem kolují také záběry z akce bezpilotního letounu s názvem "Queen Hornet" (v překladu Královna sršní).
Vylepšený dron má na sobě připevněnou útočnou pušku AK-47, pomocí které na populárním videu zřejmě ostřeloval ruské pozice v Doněcké oblasti. Záběry zveřejnila jednotka "Divoké sršně", skupina dobrovolníků, kteří vyrábějí útočné kamikadze drony pro armádu.
Ukrajinský letecký průzkumník, který hovořil s novináři z webu Kyiv Post, vysvětlil, že kalašnikovem vybavené drony mají potenciál, ale čelí několika omezením. Mechanici musí mimo jiné vylepšit systém zaměřování a vyřešit problémy s omezeným množstvím munice i jejím pomalým dobíjením.
Ukrajina se ve vývoji dronů stala světovým lídrem a v navrhování elektronických válečných technologií předstihla Rusko, které oblasti dříve dominovalo.