Ukradený Monet je na světě. Našli ho na psychiatrii

bh
19. 2. 2008 11:45
Před týdnem ho ukradli z curyšského muzea
Monetovo Makové pole u Vétheuil z Bührleho sbírky.
Monetovo Makové pole u Vétheuil z Bührleho sbírky. | Foto: Sammlung Bührle

Curych - Přinejmenším jeden obraz z miliardové krádeže v curyšském Bührleho muzeu je na světě. Monetovo Makové pole u Vétheuil bylo přitom objeveno kuriozním způsobem- nalezla ho ochranka psychiatrické léčebny.

Čtěte také: Zmizely obrazy impresionistů za tři miliardy

Cenné plátno odcizené ze soukromé sbírky našel na zadním sedadle bílého opelu hlídač psychiatrie curyšské univerzitní kliniky Burghölzli. Obraz ležel společně s dalším dílem, pravděpodobně také ze sbírky továrníka Bührleho, na zadním sedadle.

"Nějak divně tam stálo," vysvětlil jeden z hlídačů, proč se o auto začali zajímat.

Vůz byl převezen do policejních laboratoří a celý areál uzavřen. Policie by měla detaily zveřejnit na dnešní odpolední tiskové konferenci.

Ozbrojení zloději si 10. února odnesli celkem čtyři plátna, kromě Moneta to byl Cézannův Chlapec v červené vestě, Degasův portrét Ludovica Lepica a jeho dcery a van Goghovy Kvetoucí kaštany.

Jen týden předtím došlo k další loupeži v Pfäffikonu v kantonu Schwyz, odkud zmizela Picassova díla v hodnotě bezmála pět milionů švýcarských franků.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy