Úkladné jednání? Čerstvá guvernérka mexického státu zemřela po havárii helikoptéry

ČTK ČTK
25. 12. 2018 6:58
Při leteckém neštěstí zahynula čerstvá guvernérka mexického státu Puebla Martha Erika Alonsová a její manžel, senátor a bývalý guvernér téhož státu Rafael Moreno Valle. Helikoptéra se s nimi na Štědrý den zřítila krátce po vzletu nedaleko stejnojmenného hlavního města tohoto středomexického regionu. Informují o tom světové agentury.
Místo letecké havárie.
Místo letecké havárie. | Foto: Reuters

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador vyjádřil pozůstalým soustrast a slíbil nehodu vyšetřit.

Pětačtyřicetiletá Alonsová se úřadu ujala před několika dny po zpochybňovaných volbách, v nichž těsně porazila kandidáta podporovaného prezidentem Obradorem. V čele státu Puebla stanula jako první žena. Moreno Valle stejný post zastával v letech 2011 až 2017.

Při leteckých neštěstích zahynulo v uplynulých letech více mexických politiků, včetně federálních ministrů vnitra v roce 2008 a 2011. Oba byli stejně jako Alonsová a její manžel členy středopravicové strany PAN, připomněla agentura Reuters.

Příčina neštěstí zatím není známa, potvrzena není ani smrt pilota. Fakt, že nehoda se udála krátce poté, co byla Alonsová uvedena do úřadu, vzbuzuje na sociálních sítích spekulace o úkladném jednání.

 

Právě se děje

Další zprávy