Úkladné jednání? Čerstvá guvernérka mexického státu zemřela po havárii helikoptéry

ČTK ČTK
25. 12. 2018 6:58
Při leteckém neštěstí zahynula čerstvá guvernérka mexického státu Puebla Martha Erika Alonsová a její manžel, senátor a bývalý guvernér téhož státu Rafael Moreno Valle. Helikoptéra se s nimi na Štědrý den zřítila krátce po vzletu nedaleko stejnojmenného hlavního města tohoto středomexického regionu. Informují o tom světové agentury.
Místo letecké havárie.
Místo letecké havárie. | Foto: Reuters

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador vyjádřil pozůstalým soustrast a slíbil nehodu vyšetřit.

Pětačtyřicetiletá Alonsová se úřadu ujala před několika dny po zpochybňovaných volbách, v nichž těsně porazila kandidáta podporovaného prezidentem Obradorem. V čele státu Puebla stanula jako první žena. Moreno Valle stejný post zastával v letech 2011 až 2017.

Při leteckých neštěstích zahynulo v uplynulých letech více mexických politiků, včetně federálních ministrů vnitra v roce 2008 a 2011. Oba byli stejně jako Alonsová a její manžel členy středopravicové strany PAN, připomněla agentura Reuters.

Příčina neštěstí zatím není známa, potvrzena není ani smrt pilota. Fakt, že nehoda se udála krátce poté, co byla Alonsová uvedena do úřadu, vzbuzuje na sociálních sítích spekulace o úkladném jednání.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy