"Udělám z vás šťavnatou sekanou." Šéf ruské Národní gardy vyzval Navalného na souboj

ČTK ČTK
11. 9. 2018 15:10
Viktor Zolotov byl tréninkovým partnerem Vladimira Putina v ringu a na judistických žíněnkách tatami. Je předsedou federace ruských karatistů.
Šéf ruské Národní gardy Zolotov vyzval Navalného na souboj. | Video: Youtube.com/Meduza

Moskva - Velitel ruské Národní gardy Viktor Zolotov veřejně vyzval na souboj opozičního předáka Alexeje Navalného. Jeho Fond boje s korupcí (FBK) totiž obvinil Národní gardu z machinací při zadávání zakázek. Zolotov Navalnému pohrozil, že z něj udělá "šťavnatou sekanou".

Navalného fond koncem srpna zveřejnil s odkazem na veřejné informační zdroje obvinění, že velení Národní gardy podvádělo při nákupu potravin. Když Zolotovova organizace vybrala za monopolního dodavatele masokombinát Družba narodov, dodavatelské ceny se zvýšily až trojnásobně, tvrdí FBK.

Majitelem kombinátu je někdejší vedoucí archivní správy ministerstva vnitra.

Čtyřiašedesátiletý Zolotov je bývalým šéfem prezidentské ochranky, v 90. letech byl podle některých informací tréninkovým partnerem Vladimira Putina v ringu a na judistických žíněnkách tatami. Je předsedou federace ruských karatistů.

"Dopustil jste se pomluvy, což se v důstojnickém prostředí nepromíjí. Vyzývám vás na souboj do ringu nebo na tatami, jak je libo. Slibuji, že z vás udělám pěknou šťavnatou sekanou," řekl armádní generál Zolotov ve videoklipu na síti YouTube.

Navalnyj na nabídku souboje bezprostředně odpovědět nemůže, protože je ve vězení. Kvůli opakovanému porušení pravidel pro pořádání veřejných shromáždění dostal v srpnu trest 30 dnů, do propuštění mu zbývají necelé dva týdny.

Kreml v úterý ke konfliktu Navalného se Zolotovem poznamenal, že šéf Národní gardy svou nabídku souboje s ruským vedením nekonzultoval. Mluvčí Dmitrij Peskov nicméně dodal, že stanovisko Zolotova chápe.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Paris St. Germain koupil útočníka Icardiho za 1,5 miliardy korun

Za více než 1,5 miliardy korun přestoupil argentinský fotbalista Mauro Icardi z Interu Milán do Paris St. Germain, kde už v této sezoně hostoval. S devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal sedmadvacetiletý útočník smlouvu do roku 2024.

Icardi si loni odchod z Interu vytrucoval. V milánském klubu se nemohl domluvit na prodloužení smlouvy, byl vyřazen z týmu a nesměl s ním dlouho ani trénovat. V září přišel do PSG, v jehož dresu zářil. V 31 zápasech dal 20 gólů a řekl si o setrvání v klubu.

Na základě opce mohl pařížský celek získat Icardiho za 70 milionů eur, ale vzhledem k dopadům koronavirové krize souhlasil Inter podle agentury AFP se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle italských médií dostane milánský klub 50 milionů okamžitě a dalších osm milionů eur v bonusech. Pokud by se Icardi vracel z PSG do italské ligy, obdrží Inter dalších 15 milionů eur.

"Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře," rozloučilo se s Icardim vedení Interu, kam přišel v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. Za milánský tým odehrál 219 utkání a dal 124 branek.

Další zprávy