Udávejte konkurenci, vyzval dealery drog šerif v Kentucky

ČTK ČTK
6. 8. 2015 6:57
Policii prý jde hlavně o dealery marihuany a dalších lehčích drog, jejichž užívání je podle úřadu ve státě velkým problémem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Frankfort - S originálním nápadem, jak bojovat s obchodem s narkotiky, přišel úřad šerifa v americkém státě Kentucky. Na Facebooku tento týden zveřejnil výzvu pro drogové dealery, kteří mají možnost anonymně oznamovat své konkurenty. Zpráva se stala hitem sociálních sítí v USA a podle šerifa začíná nést ovoce.

"Pozor, drogoví dealeři. Připravuje vás konkurence o peníze? Nabízíme bezplatnou službu, která vás jí zbaví!" píše ve výzvě úřad šerifa okresu Franklin, který se prý nechal inspirovat podobným nápadem policie ve státě Georgia.

Policii prý jde hlavně o dealery marihuany a dalších lehčích drog, jejichž užívání je podle úřadu ve státě velkým problémem.

"Přitahuje to pozornost k závažnému tématu, ačkoli je (výzva) v odlehčené formě," řekl agentuře AP šerif Pat Melton. Dealeři mohou v dotazníku, který lze policii poslat například e-mailem či klasickou poštou, uvést například adresu, číslo vozu či telefon svého konkurenta, či dokonce sdělit přesnou dobu, ve kterou veřejně prodává drogy.

Pro pochybovačné hlasy, které v diskusích na internetu nevěří, že by zločinci byli sami ochotni spojit se s policií a dát jí tak šanci na vypátrání sebe samých, má šerif jasnou odpověď. "Drogoví dealeři jsou lační peněz a jsou ochotni udělat cokoli, aby si někoho odklidili z cesty, i tímto způsobem," prohlásil Melton, který prý uvažuje o vylepení výzvy na billboardy u silnic.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy