Udávejte konkurenci, vyzval dealery drog šerif v Kentucky

ČTK ČTK
6. 8. 2015 6:57
Policii prý jde hlavně o dealery marihuany a dalších lehčích drog, jejichž užívání je podle úřadu ve státě velkým problémem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Frankfort - S originálním nápadem, jak bojovat s obchodem s narkotiky, přišel úřad šerifa v americkém státě Kentucky. Na Facebooku tento týden zveřejnil výzvu pro drogové dealery, kteří mají možnost anonymně oznamovat své konkurenty. Zpráva se stala hitem sociálních sítí v USA a podle šerifa začíná nést ovoce.

"Pozor, drogoví dealeři. Připravuje vás konkurence o peníze? Nabízíme bezplatnou službu, která vás jí zbaví!" píše ve výzvě úřad šerifa okresu Franklin, který se prý nechal inspirovat podobným nápadem policie ve státě Georgia.

Policii prý jde hlavně o dealery marihuany a dalších lehčích drog, jejichž užívání je podle úřadu ve státě velkým problémem.

"Přitahuje to pozornost k závažnému tématu, ačkoli je (výzva) v odlehčené formě," řekl agentuře AP šerif Pat Melton. Dealeři mohou v dotazníku, který lze policii poslat například e-mailem či klasickou poštou, uvést například adresu, číslo vozu či telefon svého konkurenta, či dokonce sdělit přesnou dobu, ve kterou veřejně prodává drogy.

Pro pochybovačné hlasy, které v diskusích na internetu nevěří, že by zločinci byli sami ochotni spojit se s policií a dát jí tak šanci na vypátrání sebe samých, má šerif jasnou odpověď. "Drogoví dealeři jsou lační peněz a jsou ochotni udělat cokoli, aby si někoho odklidili z cesty, i tímto způsobem," prohlásil Melton, který prý uvažuje o vylepení výzvy na billboardy u silnic.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy