"Nemůžu uvěřit, že jsem to udělal." Podezřelý z vraždy bulharské novinářky se přiznal

ČTK ČTK
19. 10. 2018 14:51
Muži, kterého policie podezřívá z vraždy bulharské novinářky Viktorije Marinovové, hrozí doživotí.
Viktorija Marinovová.
Viktorija Marinovová. | Foto: Asociated Press

Ruse (Bulharsko) - Jednadvacetiletý Severin Krasimirov, kterého policie podezřívá z vraždy bulharské novinářky Viktorije Marinovové, v pátek prohlásil, že je vinen a že nemůže uvěřit tomu, že to udělal. Informují o tom bulharská média.

"Je mi to moc líto. Jsem vinen," řekl Krasimirov roztřeseným hlasem reportérům před jednáním soudu. Na otázku, jaký si zaslouží trest, odpověděl, že "takový, jaký mi dají". Krasimirov je obviněný ze znásilnění a z mimořádně kruté vraždy.

Soud ve městě Ruse v pátek obviněnému prodloužil vazbu, protože by se prý mohl před spravedlností skrývat nebo spáchat jiný trestný čin. Mladíkův advokát žádal, aby jednání bylo neveřejné, čemuž soud nevyhověl. Krasimirov nemusel odpovědět, zda se cítí vinen či nevinen.

Krasimirov vypověděl, že když se 6. října pustil do hádky s mladou ženou, byl pod vlivem alkoholu a drog. Přiznal, že ji udeřil do obličeje a hodil do křoví. Co bylo pak, si prý ale nepamatuje. Podle vyšetřovatelů se nezmínil o tom, že by Marinovovou znásilnil. Také tvrdí, že novinářku neznal, ani ji nikdy neviděl v televizi. Podle všeho neměl komplice.

Krasimirova na základě evropského zatykače zadržela německá policie 9. října nedaleko Hamburku a tento týden ho německé úřady vydaly do Bulharska. Hrozí mu doživotí.

Tělo Marinovové, která v regionální televizi TVN uváděla investigativní pořad, bylo nalezeno 6. října ve městě Ruse. Podle vyšetřovatelů ji pachatel znásilnil, udeřil do hlavy a škrtil.

Vyšetřovatelé odmítají, že by brutální vražda 30leté ženy souvisela s její prací. Případ nicméně vyvolal velkou pozornost v Bulharsku i v zahraničí, protože zemřela novinářka. Jedná se totiž o třetí vraždu žurnalisty v některé z členských zemí Evropské unie za uplynulých 12 měsíců - předchozí se odehrály na Maltě a na Slovensku a jsou spojovány s prací obětí.

Video: Lidovky zveřejnily podstrčený text od Babiše, strašný průšvih, končím, říká Procházková

Ukázalo se, že jsme schopní vzít text od premiéra, který se mu hodí, a zveřejnit ho, říká redaktorka Lidových novin Petra Procházková. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 43 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy